Motorola Edge 30 Ultra dhe Edge 30 Fusion dalin në shitje në Indi

Motorola Edge 30 Ultra dhe Edge 30 Fusion dalin në shitje në Indi

Motorola Edge 30 Ultra dhe Edge 30 Fusion të prezantuara në Indi javën e kaluar tani janë në dispozicion për blerje në vend përmes Flipkart dhe dyqaneve kryesore të shitjes me pakicë.

Edge 30 Ultra vjen në ngjyrat Interstellar Black dhe Starlight White me 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse me çmim 59 INR (999 dollarë/745 euro). Sidoqoftë, çmimi i tij është 760 INR (54 dollarë/999 euro) si pjesë e ofertës hyrëse. Motorola ka premtuar të sjellë së shpejti modelin 685 GB/695 GB në Indi, por ne nuk kemi detaje të tij mbi çmimin dhe disponueshmërinë.

Motorola Edge 30 Ultra

Motorola Edge 30 Ultra

Edge 30 Fusion është gjithashtu i disponueshëm vetëm në një konfigurim të vetëm 8 GB/128 GB në Indi, me çmim 42 INR (999 dollarë / 535 euro). Mund ta blini për 545 INR (39$/999€), si pjesë e ofertës prezantuese. Ka dy opsione ngjyrash - Cosmic Grey dhe Solar Gold.

Motorola Edge 30 Fusion
Motorola Edge 30 Fusion

Motorola Edge 30 Fusion

Motorola Edge 30 Ultra mundësohet nga Snapdragon 8+ Gen 1 SoC dhe ekzekuton Android 12 jashtë kutisë. Ajo ka një ekran 6,67" 144 Hz FullHD+ POLED me një vrimë për kamerën selfie 60 MP. Kamera kryesore në anën e pasme përdor një sensor 200MP. Ajo është e bashkuar me një njësi ultra të gjerë 50MP dhe një lente telefoto 12MP. I gjithë kompleti mundësohet nga një bateri 4 mAh me karikim me tela 610 W dhe karikim me valë 125 W. Telefoni inteligjent gjithashtu mbështet karikim të kundërt me valë 50 W.

Motorola Edge 30 Fusion, nga ana tjetër, ka çipin Snapdragon 888+ në krye dhe përmban një pOLED 6,55 inç 144 Hz. Telefoni inteligjent funksionon Android 12 dhe ka një konfigurim të trefishtë kamerë në anën e pasme. me 50MP primare, 13MP ultra të gjerë , dhe njësi thellësie 2MP. Për selfie dhe video thirrje, ju keni një kamerë 32MP në pjesën e përparme. Edge 30 Fusion vazhdon të funksionojë nga një bateri 4 mAh që mbështet karikim me tela 400W.

Për të lexuar gjithashtu:  Si të ekzekutoni gjithmonë Microsoft Edge në modalitetin e shfletimit InPrivate [Windows 10]

Ju mund të lexoni rishikimin tonë të Edge 30 Ultra këtu dhe rishikimin e Edge 30 Fusion këtu përpara se të merrni vendimin për blerjen.

Burimi 1, Burimi 2

★ ★ ★ ★ ★