Logitech G Cloud e lojrave në dorë u zbulua me ekran 7" 1080p, mbi 12 orë jetëgjatësi baterie

Logitech G Cloud e lojrave në dorë u zbulua me ekran 7 inç 1080p, 12+ orë jetëgjatësi baterie

A i keni parë çmimet për këto karta Nvidia RTX 40? Ju mund të dëshironi të kaloni në lojërat cloud për një kohë, dhe Logitech G ka pikërisht atë që ju nevojitet: një pajisje dore me fuqi Android që është projektuar pikërisht për atë detyrë.

Logitech G Cloud e lojrave në dorë është renditur me çmimin CAD 400, do të dalë në treg më 18 tetor. Ai u vu re gjithashtu në një listë të Amazon në SHBA me një çmim prej 350 dollarë, megjithëse porositë paraprake kanë një çmim më të ulët prej 300 dollarë. Ju gjithashtu mund të gjeni një në Logitech G.

Le të hedhim një vështrim më të afërt në vetë pajisjen. Siç mund ta shihni nga imazhet, ai është menduar për t'u përdorur me Xbox Cloud Gaming dhe Nvidia GeForce Now për transmetim në cloud, si dhe aplikacionin Xbox dhe Steam Link për transmetim lokal nga tastiera dhe kompjuteri juaj. Ju gjithashtu mund të shkarkoni shërbime të tjera transmetimi, çdo gjë që funksionon në Android (p.sh. Google Stadia dhe Amazon Luna).

Dyqani i Google Play është në bord, por lojërat vendase nuk janë me të vërtetë forca e G Cloud - ai mundësohet nga një Snapdragon 720G, i cili është i bukur dhe efikas, por nuk është krijuar për lojëra AAA. Nëse dëshironi të provoni lojërat vendase, kini parasysh se ka 4 GB RAM dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, e cila mund të jetë e kufizuar për lojëra më të avancuara. Sidoqoftë, mund të zgjeroni hapësirën ruajtëse me një kartë microSD.

Ekran i qartë 7'' 1080p
Kontrollues me cilësi të lartë
Jetëgjatësi e gjatë e baterisë prej 12 orësh
Qasja në Google Play Store

Ekran i mprehtë 7″ 1080p • Kontrollues me cilësi të lartë • Jetëgjatësi e gjatë e baterisë 12 orë • Qasje në Google Play Store

Efikasiteti është thelbësor, megjithatë, kjo pajisje dore premton mbi 12 orë jetëgjatësi të baterisë (bateria 23,1 Wh). Rimbushja bëhet në 2:30 me anë të USB-C. Ka një fole kufjesh 3,5 mm, Bluetooth 5.1 dhe altoparlantë stereo, kështu që audio mund të trajtohet ashtu siç dëshironi.

Ka një ekran LCD 7 inç në bord, një panel të qartë 1080p me ndriçim 450 nits, mbështetje me shumë prekje dhe një shpejtësi rifreskimi 60 Hz. cloud nuk është i përshtatshëm për lojërat HRR, por GeForce Tani tashmë mbështet transmetimin 120 fps, për shembull. Megjithatë, rezolucioni 1080p mund të jetë gjëja më e mirë në lidhje me këtë pajisje dore, pasi të dy Switch dhe Steam Deck kanë ekrane të klasit 60p 720Hz (më shumë rreth tyre në një moment).

Laptop Logitech G Cloud Gaming
Laptop Logitech G Cloud Gaming
Laptop Logitech G Cloud Gaming
Laptop Logitech G Cloud Gaming
Laptop Logitech G Cloud Gaming

Laptop Logitech G Cloud Gaming

Pajisja e dorës mbështetet në Wi-Fi për lidhjen e saj në internet. 720G mbështet Wi-Fi 5 (ac), por jo 6 (ax). Gjithashtu, nuk ka lidhje 4G ose 5G, duhet të jeni brenda rrezes Wi-Fi (gjithsesi, 720G mbështet vetëm 4G).

Logitech G Cloud e lojrave në dorë u zbulua me ekran 7'' 1080p, 12+ orë jetëgjatësi baterie

Logitech G Cloud ka shkop analoge majtas dhe djathtas, ndezës analoge L & R, parakolp të dyfishtë, një D-pad dhe butona A/B/X/Y. Kontrollet janë të riaplikueshme. Ka gjithashtu reagime haptike dhe një xhiroskop në bord. Pajisja peshon 463 g. Për krahasim, Steam Deck (ekran 7″ 1 x 280px) peshon 800g), Nintendo Switch OLED (ekran 669″ 7p) peshon 720g (me Joy-Cons).

pranverë | nëpërmjet 1 | Nëpërmjet 2

★ ★ ★ ★ ★