Koleksioni Nomad Ultra Orange debuton për iPhone 14 Pro dhe më shumë

Koleksioni Nomad Ultra Orange debuton për iPhone 14 Pro dhe më shumë

Pak përpara ditës së lançimit të nesërm të Apple Watch Ultra, Nomad po ndërhyn për të zbuluar një koleksion të ri të aksesorëve të përshtatur të Apple. Gama e re Ultra Orange përfshin dy kuti dhe shirita të ndryshëm të fortë për lëshimet më të fundit të Apple dhe tani është në para-porosi përpara nisjes së saj më vonë këtë vjeshtë me disa kursime.

Nisja e koleksionit Nomad Ultra Orange Rugged Case për iPhone 14

Pasi pamë Nomad të lansojë koleksionin e tij të parë të kutive të reja të serisë iPhone 14 menjëherë pas Fileto mishi Ngjarja e Apple në fillim të muajit, kompania tani është kthyer me një shtesë të re në linjë. Kutitë Ultra Portokalli Rugged kanë një pamje të dallueshme nga modelet e zakonshme të lëkurës që kemi pritur nga marka dhe vijnë me konstruksione edhe më të qëndrueshme.

Duke kombinuar një pllakë të pasme PET ngjyrë portokalli të ndezur me një parakolp polikarbonat të zi më të fortë, kutitë ofrojnë mbrojtje shtesë kundër rënieve prej 15 këmbësh, si dhe mënyra të tjera për të mbrojtur telefonin inteligjent të ri. Çdo cep ka një skaj të ngritur të krijuar për të mbajtur aparatin më të madh të kamerës jashtë tavolinave, tavolinave ose sipërfaqeve të tjera.

Ka magnet të integruar për të trajtuar kalimin e karikimit MagSafe, si dhe mbështetje për karikimin tuaj tipik Qi. Nomad më pas e plotëson paketën me pika të dyfishta lidhëse me kordon siç e kemi parë në rastet e tjera të saj.

Tani të disponueshme për para-porosi, kutitë e reja Nomad Ultra Orange iPhone 14 janë të disponueshme për modelet iPhone 14 dhe iPhone 14 Pro Max. Normalisht ju do të paguani 49,95 dollarë për to, por një zbritje prej 25% aplikohet për ata që bllokojnë porosinë e tyre paraprakisht. Kjo ju lejon t'i shënoni ato për 36,95 $ para dërgimit në nëntor.

Si një nga grupet e para Ultra të Apple Watch të Nomad, ne po shohim gjithashtu debutimin e rripit të ri Sportiv. Me shumë të njëjtin stil portokalli si kutitë e iPhone 14, ky rrip i ri është projektuar për t'u përshtatur me versionin më të fortë të veshjeve të Apple dhe ka të njëjtin ndërtim që kemi parë me fashat e rregullta sportive të Nomad. .

Dizajni i gatshëm për stërvitje është mjaft minimal dhe është bërë nga një gomë e lehtë fluoroelastomer FKM, e cila ka kanale të brendshme ventilimi për rehati shtesë. Përveçse është pak më e madhe për të akomoduar pajisjen më të madhe të Apple deri më sot, ajo ka të njëjtin dizajn që kemi parë më parë.

Ashtu si kutitë Rugged iPhone 14, Nomad po e çmon këtë grup të ri me një zbritje në lançim që nga sot. Çmimi me pakicë është 59,95 dollarë, por në fillim mund ta ulni atë në 49,95 dollarë për një kohë të kufizuar.


Abonohuni në kanalin 9to5Toys në YouTube për të gjitha videot, komentet dhe më shumë më të fundit!