Çmimi i tabletëve Nokia T10 në Indi u zbulua përpara lançimit: Detaje

Çmimi i tabletit Nokia T10 në Indi u zbulua përpara nisjes: Detaje

Çmimi i Nokia T10 në Indi thuhet se u zbulua përpara nisjes së tij. Tableti Nokia T10 u prezantua nga HMD Global në korrik. Është një tablet kompakt që pretendon se ka një dizajn të qëndrueshëm dhe afatgjatë. Ai ka një ekran HD 8 inç të disponueshëm si në modelin Wi-Fi ashtu edhe në variantet Wi-Fi + 4G LTE. Ai funksionon në Android 12 dhe është një pajisje e rekomanduar nga Android Enterprise. Kompania gjithashtu premtoi të sigurojë 3 vjet përditësime mujore të sigurisë për këtë tablet. Tableti Nokia T10 ka një bateri 5 mAh që mbështet karikimin 100W (10V/5A).

Sipas një raporti nga Nokia Power User, çmimi i Nokia T10 në Indi thuhet të jetë 11 Rs. bazuar në një listë që u vu re në faqen e ofertave të shitjeve të Festivalit të Madh Indian të Amazon.

Siç u përmend më herët, Nokia T10 u prezantua nga HMD global në korrik. Tableti mundësohet nga një Unisoc T606 Soc dhe funksionon Android 12. Nokia T10 ka një ekran HD 8 inç. Kjo është një pajisje e rekomanduar nga Android Enterprise dhe kompania ka premtuar të sigurojë përditësime mujore të sigurisë për 3 vjet.

Ka dy variante - Wi-Fi dhe Wi-Fi + 4G LTE. Për optikën, ky tablet ka një kamerë kryesore të pasme 8 megapikselë me fokus automatik dhe blic. Ekziston edhe një regjisor me 2 megapiksel në pjesën e përparme. Nokia T10 gjithashtu mbështet teknologjinë Face Unlock.

Nokia T10 ka një strukturë rezistente ndaj ujit të vlerësuar me IPX2. Ka një fole audio 3,5 mm dhe një portë USB Type-C. Tableti vjen në dy konfigurime ruajtëse: 3 GB RAM + 32 GB memorie dhe 4 GB RAM + 64 GB memorie.

Për më tepër, ekziston një slot për microSD që mbështet deri në 512 GB memorie. Ky tablet merr Wi-Fi me dy breza (2,4 GHz dhe 5 GHz) dhe Bluetooth v5.0. Nokia T10 përfshin gjithashtu një sensor të dritës së ambientit, përshpejtues dhe marrës të integruar të radios FM, si dhe mbështetje për teknologjitë e navigimit GLONASS, GPS dhe Galileo.


Blerja e një smartphone të përballueshëm 5G sot zakonisht do të thotë që do të përfundoni duke paguar një "taksë 5G". Çfarë do të thotë kjo për ata që kërkojnë të hyjnë në rrjetet 5G kur të nisin? Zbulojeni në episodin e kësaj jave. Orbital është i disponueshëm në Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music dhe kudo që merrni podkastet tuaja.

★ ★ ★ ★ ★