Çmimet në SHBA dhe marrëveshjet e para-porositjes rrjedhin për Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro të Google

Çmimet në SHBA dhe marrëveshjet e para-porositjes rrjedhin për Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro të Google

ndërsa Google nuk ka luajtur me entuziastët e Android gjatë muajve të fundit, duke konfirmuar një mori të Informacioni rreth Pixel 7 dhe 7 Pro shumë kohë përpara njoftimit të detajuar të të dyve më 6 tetor, ka ende shumë pyetje të rëndësishme pa përgjigje.

Kosto të arsyeshme dhe dhurata të ëmbla

Ashtu si Pixel 6 dhe 6 Pro të vitit të kaluar, përmirësime të brendshme dhe të rafinuara vizualisht Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro pritet të fillojë me 599 dollarë dhe 899 dollarë përkatësisht në SHBA.
Është 599 dollarë për ato më kompakte dhe pak më të ulëta Modeli Google Pixel 7 me 128 GB memorie të brendshme (po hamendësojmë) në zgjedhjen tuaj të ngjyrave Snow, Obsidian dhe Lemongrass, ndërsa Pixel 7 Pro ka të ngjarë të marrë 899 dollarë në një konfigurim të nivelit fillestar 128 Go (ndoshta paketohet në disa RAM shtesë, ndër të tjera) dhe tre bojëra të ndryshme (Obsidian, Hazel dhe Snow).
Në mënyrë të pabesueshme, themeluesi shumë i vlerësuar i Android Police, Artem Russakovskii, gjithashtu pretendon kanë dëgjuar nga një burim 100% i besueshëm për disa nga ofertat e hershme të kartave të dhuratave Pixel 7 dhe 7 Pro.
Në mënyrë të veçantë, duket se Target po planifikon të shesë më të vogël nga dy aparatet e rinj Android vanilje me një kupon prej 100 dollarësh, ndërsa ofron një kupon dyqani prej 200 dollarësh (!!!) me porositë paraprake të Pixel 7 Pro.

Ndërsa është e paqartë për momentin nëse këto promovime të lançimit do të vijnë me ndonjë varg të bashkangjitur, ne besojmë se nuk dhe nuk do të habiteshim nëse shitës të tjerë me pakicë do të ofronin saktësisht të njëjtin lloj falas për kohëzgjatjen e periudhës së lançimit. porositni paraprakisht të dy telefonat.

Pritet të fillojë menjëherë pas ngjarjes së madhe të shpalljes më 6 tetor dhe mund të përfundojë diku midis 13 tetorit dhe 18 tetorit, me gjithnjë e më shumë thashetheme "të vërtiten" në datën e fundit.

Pixel 7 dhe 7 Pro kundër konkurrencës

Para se të bëjnë ndonjë krahasim me ndonjë nga rivalët e tyre për titullin e telefoni më i mirë i disponueshëm këtë sezon festash, ndoshta duhet të zbërthejmë strukturën e plotë të çmimeve të Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro nga etiketat e supozuara të sipërpërmendura 599 dhe 899 dollarë.

Këto janë vetëm supozime të arsimuara, natyrisht, por hej, ato duken mjaft të lehta për t'u kuptuar për momentin:

  • Pixel 7 – 599 dollarë me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB RAM; 699 dollarë me 256 GB memorie dhe 8 GB RAM.
  • Pixel 7 Pro – 899 dollarë me 128 GB memorie dhe 12 GB RAM; 999 dollarë në konfigurimin 256 GB/12 GB; 1 dollarë me 099 GB memorie dhe 512 GB memorie.
Një pikënisje e mirë për krahasim mund të jetë "vanilja" e Samsung Galaxy S22, i cili zakonisht kushton 799,99 dollarë pavarësisht se konkurron me jo-Pro Pixel 6 pothuajse i drejtë dhe vetëm në një betejë kokë më kokë të energjisë së papërpunuar, cilësisë së ekranit, performancës së kamerës dhe jetëgjatësisë së baterisë. Shteti i artit S22 Ultra është gjithashtu dukshëm më i shtrenjtë se ai Pixel 6 Pro (dhe si rrjedhim, 7 Pro), me 1 dollarë+, dhe as 200 dollarë zhgënjyese Galaxy S22+ ofrohet me një çmim shumë konkurrues.
Mund të themi pothuajse të njëjtën gjë për 799 dollarët e Apple iPhone 14, 999 dollarë iPhone 14 Pro dhe 1 dollarë iPhone 14 Pro Max, ndërsa jo Pro në 899 dollarë iPhone 14 Plus nuk është ndoshta një alternativë e vlefshme për Pixel 7 Pro të nivelit të lartë. Jo kur bëhet fjalë për dizajnin, shkathtësinë e kamerës dhe butësinë e ekranit, dhe nëse Google arrin të përmirësojë ndjeshëm performancën e procesorit të tij të brendshëm Tensor për gjeneratën e dytë të këtij viti, dyshja Pixel 7 mund të rezultojë të jetë një rast kryesor. – gjuajtje zyre. Sidomos nëse thashethemet e sotme për ato marrëveshje hyrëse vrasëse gjithashtu luhen.

★ ★ ★ ★ ★